Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
piątek, 17 maja

Jak w prosty sposób sprzedać zadłużone mieszkanie i dlaczego warto wykorzystać skup nieruchomości?

Zadłużone mieszkania i domy, obciążone hipoteki, to w dzisiejszych czasach niemalże codzienność. Niestety nie jest proste utrzymać się bez zaciągania kredytów, a to czasami prowadzi do utraty płynności finansowej i powstania zadłużeń obejmujących nawet nieruchomości. Sprzedaż takiego, obciążonego mieszkania nie jest łatwa.

Nieruchomość z długiem oznacza wiele komplikacji, a także ogromny dyskomfort sprzedającego, który niechętnie musi tłumaczyć potencjalnym nabywcom przyczyny powstania zadłużenia. Są to przykre sytuacje, ale istnieje prosty sposób, aby sprzedaż zadłużonego mieszkania przebiegła sprawnie, szybko i w komfortowych warunkach. Wystarczy znaleźć profesjonalny skup nieruchomości i szybko pozbyć się mieszkania z problemami.

Zadłużone mieszkanie i skup nieruchomości – rozważmy tę opcję

Zadłużone mieszkanie powoduje szereg problemów, a finalnie może zostać wystawione na licytację komorniczą. Nie dość, że właściciel na tym nic nie zyska, to zdarza się, że kwota uzyskana ze sprzedaży pokrywa tylko koszty komornika i zaledwie część długu. Właściciel zostaje z resztą długu, nie posiadając już swojego lokalu.

Takim przykrym sytuacjom trzeba jak najszybciej przeciwdziałać, a to oznacza, że warto rozważyć skup nieruchomości, specjalizujący się w tego typu transakcjach. Warto tu podkreślić, że jest to opcja dla osób, które chcą jak najszybciej sfinalizować transakcję, odzyskać pieniądze i pozbyć się kłopotów. Najlepiej zdecydować się na sprzedaż problemowego mieszkania przed wszczęciem procedury komorniczej.

Dlaczego warto wykorzystać skup nieruchomości, a nie szukać kupca przez ogłoszenia?

Przede wszystkim należy pamiętać, że zadłużone mieszkanie nie przyciąga klientów, bojących się nieuregulowanego stanu prawnego i wynikających z tego konsekwencji. Szukanie kupca przez ogłoszenia wiąże się z długim czasem na realizację sprzedaży, która w niektórych przypadkach w ogóle nie dochodzi do skutku.

Wyspecjalizowany skup nieruchomości to zespół ekspertów, którzy nie tylko szybko rozważa zakup mieszkania z problemami, ale również pomogą sprzedawcy w doprowadzeniu procedury do finalnej umowy kupna-sprzedaży. Właściciel sprzedający zadłużony lokal mieszkalny, zaraz po przeniesieniu praw własności aktem notarialnym otrzyma pieniądze, które przeznaczy na spłatę długu. W zależności od nieruchomości, jej wielkości i stanu technicznego, ostateczna kwota sprzedaży może nie tylko pokryć zadłużenie, ale również zapewnić możliwość wynajęcia, bądź zakupu mniejszego lokalu.

Jak sprzedać mieszkanie z zajęciem komorniczym?

Zadłużone mieszkanie prędzej, czy później trafia pod „jurysdykcję” komornika i jeżeli właściciel do tej pory go nie sprzedał, to jest mało prawdopodobne, że jeszcze znajdzie indywidualnego nabywcę. W tej sytuacji czas odgrywa kluczową rolę. Mieszkanie z zajęciem komorniczym jest w stanie tylko nabyć odpowiednio do tego przygotowany skup nieruchomości. Pamiętać przy tym należy, że od momentu otrzymania pierwszego wezwania do zapłaty, mamy maksymalnie dwa tygodnie na spieniężenie zadłużonej nieruchomości, zanim komornik podejmie kolejne kroki.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz