Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
niedziela, 19 maja

Dlaczego warto prawidłowo rozpoznawać różnice w nasionach konopi?

Hodowla konopi wiąże się z zastosowaniem odpowiednich technik, chociażby indoor, ale to nie wszystko. Hodowcy powinni skupić się na ocenie konkretnych właściwości nasion, ponieważ tutaj zachodzi wiele interesujących zmian. Nasiona critical haze charakteryzują się unikalnymi właściwościami w porównaniu do innych odmian. Jakie różnice spotyka się w nasionach? Poniżej kilka praktycznych wskazówek.

Jakie różnice występują pomiędzy nasionami w hodowli konopi?

Przede wszystkim jedna z największych różnic dotyczy czasu kwitnienia. Nasiona critical haze zapewniają spory plon, do 500 gram po około 12 tygodniach właściwego zarządzania uprawą. Takie nasiona też doskonale sprawdzają się w technice indoor i nie wymagają wielkiego skupienia na sprawach technicznych, żeby uzyskać wysoką wydajność. Co jeszcze powinien ocenić hodowca? Chociażby geny, wysokość (szczególnie istotna sprawa w kwestiach organizacyjnych), udział THC i innych składników aktywnych, cenę, liczbę nasion dostępną w danym zestawie. Niektórzy hodowcy odnoszą się nawet do historii nasion, do zapachu, wyglądu. Dzisiaj w Polsce nasiona konopi występują wyłącznie w specjalistycznych sklepach na użytek kolekcjonerski. Dopóki nie zmieni się prawo trudno mówić o legalizacji hodowli. Wielu pasjonatów przenosi się do Czech i innych krajów UE, w których zliberalizowano prawo. Niektóre nasiona jednak nie posiadają żadnych cech psychoaktywnych.

Dlaczego warto zainteresować się uprawą konopi?

To bardzo unikalny, niszowy rynek z perspektywami dynamicznego rozwoju w niedalekiej przyszłości.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz