Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
niedziela, 3 grudnia

Czy można stosować w domach gniazda bez uziemienia

Odpowiednie zaprojektowanie instalacji elektrycznej jest ogromnie ważne dla bezpieczeństwa mieszkających tam osób. Przede wszystkim dotyczy do uziemienia, które pełni istotną rolę przy użytkowaniu rozmaitych urządzeń elektrycznych. W szczególności ryzyko stwarzają te, które mają metalowe obudowy, na które w przypadku jakiejś awarii elektrycznej mogłoby się pojawić napięcie. A że dotknięcie takiej obudowy to ogromne zagrożenie dla zdrowia i życia, to dlatego w miarę możliwości powinno się je podłączać do instalacji z uziemieniem. Oczywiście nie każda instalacja elektryczna taką możliwość będzie miała, bowiem w wielu przypadkach jest ona wykonana w taki sposób, że uziemienia po prostu nie będzie. Jeśli jednak tylko będzie to możliwe, to koniecznie wszystkie duże sprzęty należy włączać do gniazdek z bolcem, bo właśnie do tego bolca jest podłączany przewód uziemiający chroniący przed porażeniem prądem.

Typowe gniazdo z uziemieniem Simon będzie posiadało ten bolec, i właśnie taki osprzęt powinien się znaleźć wszędzie tam, gdzie tylko się da. Sprzęty, których producent zakłada że uziemienie będzie potrzebne, posiadają specjalną wtyczkę z otworem, do której jest pociągnięty przewód 3-żyłowy. Wiele urządzeń elektronicznych, takich jak na przykład radia, telewizory czy ładowarki uziemienia potrzebować jednak nie będą. Wtedy mają one wtyczki płaskie, z dwużyłowym cienkim kablem, które bez problemów można włożyć obok bolca, który w tym przypadku będzie niewykorzystany.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz