Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
niedziela, 19 maja

Co najlepiej pić w trakcie dużych upałów?

Polska już niebawem może zostać zalana kolejną falą gorącego powietrza, która podniesie wskazówkę rtęci w naszych termometrach nawet do 35 st. Celsjusza. Tak ekstremalne temperatury są poważnym zagrożeniem dla naszego organizmu. Ten trudny czas można łatwiej przejść za sprawą prawidłowego nawadniania organizmu. Jakie płyny najlepiej przyjmować w trakcie upałów?

Woda źródlana to absolutna podstawa

W trakcie upałów należy wypijać przynajmniej dwa litry wody źródlanej. Osoby aktywne fizycznie powinny wypijać nawet ponad 3-4 litry zgodnie z indywidualnym zapotrzebowaniem. Jeśli sama woda Ci nie smakuje, możesz dodać do niej listki mięty, plasterki cytryny i limonki czy też inne owoce. W ten sposób możesz przyrządzić orzeźwiającą lemoniadę, która nie tylko dostarczy niezbędnych ilości wody źródlanej, ale również zapewni ucztę dla kubków smakowych.

Smakowe napoje idealne na upały

W gorące upały bardzo dobrym rozwiązaniem będą świeżo wysikane soki, które zapewniają dużą dawkę ważnych substancji mineralnych. Do przyrządzenia takich soków można wykorzystać różnorodne owoce: truskawki, melony, arbuzy, kiwi, ananasa, jabłka, pomarańcze, cytryny – tutaj obowiązuje niemal nieograniczona dowolność. Z owoców można wykonać także orzeźwiający sorbet, tutaj świetnym wyborem będzie wcześniej zmrożony arbuz. Niektóre posiłki stałe można natomiast zamienić na lżejsze i niezwykle wartościowe koktajle warzywne.

Czego nie należy pić w trakcie upałów?

Na pierwszym miejscu znajduje się alkohol, który przyczynia się do odwadniania organizmu. Można sobie jednak pozwolić na małe, zimne piwo po ciężkim dniu pracy lub lampkę wina wieczorem. Tutaj ciekawostka – piwo bezalkoholowe bardzo dobrze nawadnia organizm. W trakcie upałów należy ograniczyć spożycie kawy oraz herbaty, choć dopuszczalne są mrożone wersje tych napitków. Niewskazana jest także gorąca Yerba Mate – można ją jednak zrobić w wersji schłodzonej. Jest to tzw. terere. Należy także ograniczyć spożywanie gazowanych napojów z dużą ilością cukru.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz