Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
środa, 29 listopada

Przedstawiamy krótką listę rzeczy o których warto pamiętać

Kiedy zostaniesz zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną prawdopodobnie zastanawiasz się, jakie pytania może zadać potencjalny pracodawca. Wcześniejsza wiedza o tym, jakie pytania mogą być zadane, może pomóc Ci przygotować się do rozmowy i jak najlepiej wykorzystać swój czas.

 

Ponadto, podczas szukania informacji o firmie można dowiedzieć się, jakie pytania mogą być zadawane na rozmowie i znaleźć odpowiedzi, których potrzebujesz, aby zaimponować podczas wywiadu. Istnieje wiele korzyści z informacji o pytaniach rekrutacyjnych przed rozmową- pozwalają Ci przede wszystkim przygotować swoją odpowiedź tak aby wyróżnić się z tłumu aplikantów. Jeśli przygotujesz się na pytania, które mogą zostać zadane, będziesz lepiej na nie odpowiadać. Ponadto, wiedząc, czego się można spodziewać, pomoże Ci zwiększyć pewność, aby zaprezentować się w najlepszym świetle, a nawet zaimponować.

 

Upewnij się, że masz na sobie strój biznesowy i wyglądasz profesjonalnie.

 

Równie ważne jak przebieg rozmowy rekrutacyjnej jest pierwsze wrażenie. Strój najlepiej zaplanować dzień przed spotkaniem. Strój powinien być formalny i biznesowy, dla mężczyzn oznacza to co najmniej eleganckie spodnie i koszulę, dla kobiet koszula i klasyczna spódnica, sukienka lub jednoczęściowy. Ważne, aby strój był odpowiednio wyprasowany, czysty i dopasowany kolorystycznie.

 

Nie spóźnij się

 

Jeśli Kandydat spóźni się na rozmowę rekrutacyjną, Pracodawca może poczuć się zlekceważony lub odnieść wrażenie, że Kandydatowi w ogóle nie zależy na ofercie pracy. Warto dzień wcześniej sprawdzić trasę do miejsca spotkania, a także zapoznać się z innymi informacjami, np. na którym piętrze znajduje się firma lub gdzie jest najbliższy parking. Dobrze jest być na miejscu spotkania ok. 10 minut przed wyznaczoną godziną – daje nam to trochę czasu na złapanie oddechu i skupienie się przed spotkaniem. Co jeśli opóźnienie jest nieuniknione, ponieważ na Twojej trasie miał miejsce wypadek samochodowy lub autobus się zepsuł? Bardzo ważne jest, abyś zadzwonił do rekrutera i poinformował go o tym, co się stało, przeprosił i podał przybliżony czas przybycia. Jeśli rekruter nie odbiera telefonu, warto napisać do niego sms lub e-mail.

 

Zapoznaj się z działalnością firmy i profilem stanowiska, na które aplikowałeś

 

Warto przed spotkaniem poczytać o firmie i zebrać ważne informacje, takie jak branża firmy, kapitał, ilość pracowników, wizja i misja, plany rozwoju oraz wszelkie aktualne wiadomości. Tego typu informacje można znaleźć na stronie internetowej firmy, w artykułach i publikacjach, a także na profilach firmy na portalach biznesowych, np. LinkedIn czy Goldenline.

 

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz