Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
poniedziałek, 20 maja

Kwiaty cebulowe w ogrodzie

Piękny ogród nie może obejść się bez kwiatów. Jeśli zasadzisz kwiaty, które kwitną w różnym czasie, będziesz cieszył się ich pięknem przez cały rok.

Popularnym rozwiązaniem dla ogrodników amatorów są kwiaty cebulowe, które ładnie kwitną, a nie wymagają specjalnych umiejętności pielęgnacyjnych. Cieszyć się ich kwitnieniem możemy już od wczesnej wiosny.

Do popularnych cebulowatych należą hiacynt, tulipan, narcyz i szachownica. Hiacynty są charakterystyczne dla wiosny i swoimi intensywnie pachnącymi kwiatami przyciągają uwagę. Tulipany są natomiast znane z różnorodności kolorów i kształtów kwiatów, a narcyzy swoim wyglądem przypominają małe dzwoneczki. Szachownica to również cebulowa roślina, która charakteryzuje się białymi i czarnymi kwiatami na długich, wzniesionych pędach.

Przebiśniegi, hiacynty, krokusy i tulipany to pierwsze kwiaty, które kwitną wiosną i ludzie często sadzą je u siebie, spragnieni koloru po zimie. Kwitną one wcześnie wiosną, gdy temperatura zaczyna wzrastać, a dni stają się coraz dłuższe.

Żeby móc cieszyć się kwitnącymi cebulowymi na wiosnę, musimy je odpowiednio wcześnie zasadzić. Jest cały kalendarz sadzenia takich kwiatów, ale dla uproszczenia przyjmuje się zasadę, że cebulki kwiatowe roślin kwitnących wiosną, należy sadzić w gruncie na jesień.

Sadząc takie kwiaty należy najpierw wybrać odpowiednie miejsce dla nich w ogrodzie. Kwiaty cebulowe lubią słoneczne i suche miejsca, więc dobrym wyborem będzie np. rabata na obrzeżach ogrodu lub na skalniaku. Następnie należy przygotować glebę – warto ją przekopać i dodać nawóz, aby zapewnić kwiatom cebulowym odpowiednie warunki do wzrostu.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz