Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
piątek, 6 grudnia

Jakie towarzystwo wybrać dla hortensji?

Hortensje to rodzina, w której skład obecnie wchodzi 78 gatunków roślin. Wspólny mianownik dla nich, stanowi fakt, iż wszystkie hortensje, są nie wysokimi krzewami o owadopylnych kwiatach. Oprócz tego, że możemy je spotkać w naturalnych dla nich warunkach, jakimi są skaliste lasy południowo-wschodniej Azji, Indii, Japonii, Nowej Gwinei i kontynentu amerykańskiego, to hortensje są często wykorzystywane, jako dekoracyjne kwiaty ogrodowe.

JAKIE TOWARZYSTWO NAJBARDZIEJ LUBIĄ HORTENSJE?

Hortensje, nie są zbyt wymagające jeśli chodzi o towarzystwo innych roślin. Dlatego istnieje duży wybór, co do gatunków roślin jakie wybierzemy, by uzupełnić swoją ogrodową kompozycję, w której główną rolę, odgrywać będą hortensje. Kwiaty te, dobrze znoszą towarzystwo bylin ogrodowych, takich jak tawułki, piwonie, bylice, orliki czy rozchodniki. Hortensja ogrodowa (Hydrangea macrophylla), jest gatunkiem krzewu, którego typowa forma pochodzi ze wschodniej i południowej Azji. Rodzimymi krajami hortensji, są Chiny, Korea, Indochiny i Japonia.

W uprawie hortensje, są łatwe i nie mają wymagań, które przekraczałyby możliwości zwykłego ogrodnika, który jedynie dorywczo, dba o wygląd swojego najbliższego otoczenia. Jak wspomnieliśmy, hortensje najlepiej posadzić jest w towarzystwie bylin. Byliny (Herba perennis), to rośliny zielone, żyjące dłużej niż dwa lata, wyróżniające się tym, że ich organ przetrwalnikowy, stanowi kłącze, bulwa lub cebula. To rośliny ozdobne, o wysokim poziomie przystosowania do panującego w Polsce klimatu.

Kwitnące pędy, które byliny wypuszczają w okresie letnim nad powierzchnię gruntu, jesienią usychają i całkowicie zamierają. Natomiast ich cebula, która znajduje się pod ziemią, nie traci możliwości dalszego rozwoju. Przykładowe byliny, w których towarzystwie hortensje będą się czuły dobrze, to chabry, dzwonki, dalie, jeżówki, lilie, liliowce, marcinki, maki, naparstnice, margerytki, piwonie i rudbekie.

PROJEKT I WYGLĄD RABATY RÓWNIEŻ MA ZNACZENIE.

To w jaki sposób zaplanujemy wygląd rabaty z kwiatami, oczywiście również jest ważne dla hortensji. W związku z tym, że hortensje są tolerancyjne wobec wielu, innych rośli, nie powinniśmy mieć większego problemu z zaprojektowaniem naszej rabaty. Tu warto jest wziąć pod uwagę przede wszystkim kolor i wygląd  naszych kwiatów. Jeśli chcemy, żeby rabata dobrze się komponowała, a tym samym jej wygląd robił wrażenie, musimy się zastanowić nad tym, które byliny najlepiej będą pasowały do wybranych przez nas wcześniej hortensji. Jeśli nie chcemy zbytnio nasycić naszego kwietnika, możemy dołożyć do niego wysokie, ozdobne trawy lub inne krzewy ogrodowe, które nie kwitną aż tak wybujale jak hortensje. Towarzystwo tych roślin, na pewno nie będzie przeszkadzało hortensjom i w żaden sposób nie powinno, zakłócić ich prawidłowego wzrostu i rozwoju.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz