Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
piątek, 6 grudnia

Jak wyremontować dom po zalaniu?

Zalany dom, czy mieszkanie to bardzo przykra sprawa, która może dotknąć praktycznie każdego inwestora. Wiążę się nie tylko z dodatkowymi kosztami, ale przede wszystkim wieloma niedogodnościami i ciężką pracą. Bowiem zalany budynek wymaga dokładnego osuszenia, zarówno ścian, sufitów, jak i również posadzki. Nie mówiąc już o wyposażeniu wnętrz, które należy wynieść z pomieszczeń, a później wysuszyć, aby nadal mogło służyć.

Remont domu po zalaniu nie jest łatwym zadaniem, tylko trudnym i wymagającym, a co najważniejsze potrzebuje dużo czasu. Samo osuszanie budynku procesem mechanicznym, może potrwać do kilku tygodni, a odnawianie ścian i podłóg bywa również czasochłonne. Remontując dom lub mieszkanie po zalaniu, należy pamiętać, aby podejść do tego z pełną wiedzą i zaangażowaniem. W tym przypadku trzeba wysuszyć każdy, nawet najmniejszy kąt, aby później nie mieć problemu z grzybem, czy też innymi bakteriami.

Warto tutaj podkreślić to, że zalany budynek niesie za sobą mnóstwo problemów, a jego remont jest niestety dość sporym kosztem. Oczywiście każdy dom oraz mieszkanie da się doprowadzić do użytku, niemniej jednak nie jest to tak łatwe i szybkie, jak wielu osobom, może się wydawać.

Od czego zacząć remont domu po zalaniu?

Z całą pewnością, można powiedzieć, że remont domu po zalaniu nie należy do najłatwiejszych i najprzyjemniejszych zadań, niemniej jednak jest konieczny. Aby dobrze go wykonać, należy zacząć od najważniejszego, czyli usunięcia z pomieszczeń mebli, a następnie warstw farby i gładzi z sufitu oraz wszystkich ścian. Konieczne jest również pokrycie ich specjalnym preparatem gruntującym. Oczywiście należy to wykonać dopiero wtedy, gdy ściany będą całkowicie suche.

Kolejnym krokiem w remoncie zalanego domu jest pokrycie ścian i sufitu masą szpachlową, która je wyrówna. Po tym etapie można już zabrać się za malowanie. Jeśli, jednak chodzi o podłogę, to należy zdjąć panele i założyć nowe, ponieważ te po zalaniu niestety nie nadają się już do użytku. To samo dotyczy listew przypodłogowych, które trzeba zamienić na nowe, aby dom wyglądał tak samo, jak przed zalaniem.

Jak osuszyć dom po zalaniu?

Istnieje wiele sposobów na osuszenie domu po zalaniu, które są mniej lub bardziej czasochłonne. Oczywiście można je wykonać samodzielnie, jak i przy pomocy profesjonalnych fachowców. Jednym z nich jest wykorzystanie specjalnego urządzenia, które usunie wodę ze ścian poprzez osuszanie powietrza. Mowa tutaj o osuszaczu kondensacyjnym oraz adsorpcyjnym, który doskonale poradzi sobie z każdym zadaniem.

Oba te urządzenia szybko wysuszą dom po zalaniu, dzięki czemu będzie można w krótkim czasie przeprowadzić remont. Zarówno osuszacz kondensacyjny, jak i adsorpcyjny można bez żadnych problemów wypożyczyć, dlatego nie trzeba go kupować. Dzięki wykorzystaniu jednego z tych urządzeń można dokładnie wysuszyć dom po zalaniu, bez wykonywania zbędnych prac. Oczywiście wiąże się to z pewnymi kosztami, jednak nie są one, aż tak wysokie.

Artykuł powstał przy współpracy z portalem remont.biz.pl

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz