Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
piątek, 14 czerwca

Czym są słupy oświetleniowe i jakie pełnią zadania

Wychodząc wieczorem z domu w dużej części miejsc mimo tego, że słońce nie świeci będzie jednak w miarę jasno. Jest to zasługą oświetlenia ulicznego, jakie jest instalowane wszędzie tam, gdzie potrzeba. Te wszystkie lampy, jakie świecą na ulice i chodniki muszą być jednak do czegoś przyczepione, i do takich zadań są stosowane różnego rodzaju słupy oświetleniowe stalowe. Są one dostępne w wielu modelach, przez co dobrać będzie można odpowiedni do miejsca montowania i wymagań inwestora. Lecz również i obowiązujących przepisów, ponieważ stawiając słupy w publicznej przestrzeni należy takich przestrzegać. Niektóre modele słupów oprócz samych lamp pozwalają też na zamontowanie różnych dodatkowych elementów, na przykład takich jak panele słoneczne, znaki i tablice lub różne generatory. Wykonuje się je z wielu różnych materiałów. Najpopularniejsza jest normalna stal, odpowiednio zabezpieczona przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi.

Stalowe słupy są mocne i wytrzymałe, a jednocześnie można z nich tworzyć konstrukcje o rozmaitych przekrojach i kształtach. Mogą mieć na przykład przekrój sześciokątny, okrągły czy kwadratowy, ale możliwości pod tym względem jest znacznie więcej. Dużo zależy tu od miejsca, w którym się je montuje. Na przykład na osiedlach i parkowych alejkach często wybierane są słupy w stylu retro, jakie bardzo ładnie wyglądają z odpowiednio dopasowanymi oprawami. Za to w przypadku ruchliwych ulic przede wszystkim się liczy praktyczność, z tego też powodu inwestorzy będą preferować prostsze i tańsze opcje. Coraz częściej do produkcji słupów wykorzystywane jest również aluminium, które się cechuje dużo mniejszą wagą. U producentów można też spotkać modele zrobione z drewna, w niektórych rozwiązaniach bardzo dobrze się one sprawdzają. Montaż słupów wykonany być powinien przez wyspecjalizowane firmy, dysponujących odpowiednimi uprawnieniami do tego. Chodzi tu zarówno o to, aby ich konstrukcja po ustawieniu była stabilna, jak również o przyłączenie zasilania.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz