Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
niedziela, 19 maja

Carport na prywatnej posesji – czy trzeba to zgłaszać?

Rozważasz postawienie carport na swojej prywatnej posesji? Nie wiesz, czy tego typu działania podlegają zgłoszeniu? Nasz tekst może rozwiać Twoje wątpliwości, więc zachęcamy do krótkiej lektury!

Czym jest carport?

Może zanim przejdziemy do sedna sprawy, warto zacząć od określenia samego pojęcia carport. Co to takiego? Czym jest carport? Carport to nowoczesne wiaty, które zapewniają ochronę naszym samochodom przed wpływem czynników zewnętrznych, głównie opadów atmosferycznych.

Carport to wolnostojące, stabilne konstrukcje, które powstają wyłącznie z trwałych i solidnych surowców, więc możemy być pewni, że będą dobrze sprawdzać się w powierzonych im zadaniach. Co więcej, nowoczesny carport może spełniać też inną funkcję, ponieważ coraz częściej funkcjonalna powierzchnia garażowa jest wykorzystywana do produkcji zielonej energii elektrycznej. Oczywiście zasługa w tym paneli fotowoltaicznych, które można umieszczać na dachu tego typu konstrukcji.

Carport – czy wymaga zgłoszenia?

Z punktu widzenia prawa budowlanego, wiata garażowa, której powierzchnia nie przekracza 50 m2, jest budową, a nie budynkiem. Dlatego, jeśli myślimy o postawieniu carport o powierzchni, która nie będzie przekraczać odgórnie ustalonych zasad, to nie będziemy potrzebowali żadnych pozwoleń. To jednak nie oznacza, że możemy od razu zabrać się do działania. Warto najpierw zgłosić chęć budowy do starostwa powiatowego i odczekać 30 dni na ewentualny kontakt ze strony urzędu.

+Artykuł Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz